Szkoła Polska im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Bratysławie działa pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadzór administracyjno-finansowy sprawuje Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie. Prowadzimy uzupełniające kształcenie w zakresie języka polskiego, wiedzy o Polsce oraz edukacji wczesnoszkolnej.
Godziny pracy szkoły: soboty od 8.30 do 16.10
Organy działające w szkole:
1.Dyrektor.
Krzysztof Jan Gruca, adres e-mail: bratyslawa@orpeg.gov.pl
2.Rada Pedagogiczna.
Przewodniczący: Krzysztof Jan Gruca.
Członkowie:
– Marzanna Danek-Hnelozub,
– Bożena Miczek-Majka,
– Krystian Piotrowski.
3. Rada Rodziców:
Przewodnicząca – Anna Skowron-Belko
Wiceprzewodnicząca – Edyta Mikušová
Skarbniczka – Agnieszka Dębowska

